Povraznícke plodobranie

Obec Povrazník a neformálna skupina Povrazníci Vás pozývajú na najbližšiu akciu – Povraznícke plodobranie, ktoré sa uskutoční v nedeľu 1. októbra 2017 v čase od 13:00 do 18:00. Začína sa v budove obecného úradu, sprievodné akcie budú prebiehať aj na námestí a v areáli bývalej škôlky. Čaká na vás bohatý program. Po uvítaní a otvorení plodobrania si budete môcť prezrieť nové ovocinárske prírastky v našej knižnici, o druhej poobede začnú súťaže pre veľkých i malých, bude sa strieľať i z luku, o štvrtej si môžete vypočuť prednášku odborníka na ovocné stromy Ing. Ľudovíta Vašša a o piatej vymeniť zeleninové semená na miniburze. Okrem toho si budete môcť vyskúšať sušenie, lisovanie i muštovanie ovocia, poradiť sa a ochutnať z rôznych dobrôt. Tie sú zároveň vstupenkou na podujatie. Upečte vlastný ovocný koláčk alebo prineste svoje zavarené či inak spracované dobroty a nemusíte zaplatiť vstupné 1 euro. plagát Povraznícke plodobranie.

Viac

Živé dedičstvo Povrazníka 6

Obec Povrazník a neformálna skupina Povrazníci Vás pozývajú na najbližšiu akciu – premietanie filmu Živá rieka, ktoré sa uskutoční 14.9.2017 o 18:30 v sále obecného úradu na Povrazníku. Tretí film z tatranskej trilógie príde osobne uviesť jeden z filmárov, Karol Kaliský, s ktorým budete môcť po filme aj diskutovať. Vstupné je 1 euro, predaj lístkov začne pol hodinu pred premietaním. Tešíme sa na Vás.

Viac

Živé dedičstvo Povrazníka 5

Obec Povrazník a neformálna skupina Povrazníci Vás pozývajú na najbližšiu akciu Čistý Povrazník v rámci projektu Živé dedičstvo Povrazníka, ktorá sa začne v sobotu 26. augusta o 13:00 na námestí pri altánku. Druhý výjazd pre tých, ktorí nemôžu v sobotu, bude v nedeľu o 9:00 z námestia pri altánku. Malí aj veľkí, vezmeme do rúk vrecia a vypravíme sa do najbližšieho okolia našej obce upratať a pozbierať odpadky, ktoré tam nemajú čo hľadať. Pridajte sa, vezmite si len rukavice a úsmev na tvári. Tešíme sa na vás.

Viac

Živé dedičstvo Povrazníka 4

Obec Povrazník a neformálna skupina Povrazníci Vás pozývajú na najbližšiu akciu Živá, divá Poľana v rámci projektu Živé dedičstvo Povrazníka, ktorá sa bude konať v piatok 4. augusta o 18:30 v kultúrnej sále obecného úradu. Premietneme vám krátky slovenský dokumentárny film Zadná Poľana, po ňom bude nasledovať diskusia s autormi filmu Jankou Sadloňovou a Vladom Ruppeldtom. Nezabudnuteľné stretnutia a veselé historky s divokými zvieratami z Poľany vám príde následne porozprávať a na špičkových fotografiách aj ukázať fotograf Vlado Vician. Vstupné je 1 euro. Predaj lístkov začne už o 18:00.

Viac

Živé dedičstvo Povrazníka 3

Srdečne Vás všetkých pozývame na tretiu akciu v rámci projektu Živého dedičstva Povrazníka – Domáca bylinková lekárnička. Pod vedením Andrejky Miklošovej a Janky Kostúrovej sa budete môcť naučiť vyrábať domáce bylinkové prípravky – mydlá, sirupy, repelenty a balzamy. Porozprávate sa o domácich bylinkách a ich mieste v lekárničke. Kurz bude prebiehať za každého počasia v altánku na námestí už túto nedeľu 23.7.2017 od 13:00 do cca 16:00. Vstupné je 1 EURO + cena použitého materiálu.

Viac
1 2 3 23