Povraznícke Plodobranie

Milí spoluobčania, priatelia a návštevníci Povrazníka,
príďte v sobotu 24.9.2022 od 13:00 do 18:00 príďte k Obecnému úradu s nami osláviť tohtoročnú úrodu plodov našich záhrad, sadov a rúk. Môžete priniesť aj tie Vaše – na ukážku, ochutnávku, predaj.
Povraznícke plodobranie 2022_plagát

 
Čaká Vás bohatý program vrátane dvoch ovocinárskych prednášok a poradenstva Bruna Jakubca a premietanie filmu Bielokarpatský ovocný poklad s diskusiou s autorom Jakubom Cíbikom.
Dozviete sa, ako sa zbaviť hrdze hruškovej a zistíte, aký ovocný poklad sa podarilo nájsť na Povrazníku.
Pre deti i dospelých sme pripravili súťaž Ovocný desaťboj a ukážky spracovania ovocia. Budete si môcť vyskúšať napríklad streľbu z luku do jablka, lisovanie muštu, lisovanie oleja z kôstkovín či výrobu ovocnej zmrzliny. Pri súťaži zapojíte všetky Vaše zmysly a šikovnosť.
Môžete sa zapojiť aj do súťaže o najlepší koláč z plodovej zeleniny.
Zároveň si v Obecnej semienkarni Povrazník priamo na mieste môžete vymieňať semienka zeleniny či byliniek a okrasných kvetín a získať tak zaujímavosti do Vašej záhradky.
Okrem toho si budete môcť zakúpiť domáce dobroty od poctivých pestovateľov. Ak máte záujem o predaj, kontaktujte organizátorov buď cez FB tejto udalosti alebo mailom na andreamiklosova@hukala.sk či na t.č. 0904 523 398.

Výška vstupného je dobrovoľná.